A dokumentáció nyivánosságra hozatalát, kezelését, létrejöttét, további sorsát az angliai - az európai kontinentálistól meglehetősen eltérő - állami- és jogrendszer szabályozza, ez az elmúlt időszakban különösen nagy átalakulásokon ment át, de ettől még őrzi különállását. Ez számunkra azért fontos, mert egy-egy következtetést például a titokgazda más módon vezet le, mint mi, a mi jogi kultúránkban.
Az angliai biztonsági szolgálatok lényegében egy világbirodalom kiszolgálására is rendeltettek, tehát figyelembe veszik azt, hogy a jelenleg már független, de a Commonwealth, a Brit Nemzetközösség tagjaként létező volt gyarmatokra is valamiképp kihat tevékenységük, imigyen úgyszólván üzenet értéke lehet valamilyen információ kiszivárogtatásának.
A dokumentációt áttekintve az ember rövid elemzés után megállapíthatja, hogy tematikusan vannak a példák összeállítva: a target-ek mind egy védelmi szolgálat számára releváns célt, célszemélyt mutatnak be. Politikus, közéleti ember, épület (ami lehet jelképértékénél fogva célobjektum, vagy elkövetés helyszíne), víz (mint stratégiai célpont), benzinkút, stb. A rengeteg kitakart infó végül kikövetkeztethető, ugyanakkor számunkra lényegtelen is lehet.
Természetesen nem felejtendő el, hogy egy dolog valamit nyilvánosságra hozni jogszabályi kötelességből vagy taktikai okból, és teljesen más beépíteni a szolgálatok munkájába, ami praktikusan fedett intézményt, lenyomozhatatlan, költségvetési számokból is követhetetlen tevékenységet tételez fel, nem beszélve a személyi kiválasztás, döntési mechanizmusok, az adatok felhasználhatóságának, szolgálati útjának mikéntjéről.
A védelmi minisztérium hivatalos honlapjának vonatkozó része:
Az érdekesség kedvéért itt van pár kép az U.S.A. katonai parapszichologiai programjáról:
http://ensemble.va.com.au/tableau/suzy/TT_ResearchProjects/Hexen2039/PsyO/PsyO.html
Ez pedig egy honlap a katonai távérzékelésről kicsit általánosabb megközelítésből: