2011. január 26., szerda

Távérzékelés: fekete ablak

Egy rokon blogon olvasható cikkben ismerkedhetünk meg azzal a szimpatikus összefoglaló írással, amely – kérdésre válaszolva – kifejti: Mikor megy át távérzékelésbe az ESP?
Tulajdonképpen a módszert adja ez a rövid írás arra, hogy mi kell az érzékeken túli érzékelés távérzékelésbe való szublimálásához, ez pedig néhány egyszerű lépés egymás utáni megvalósítását jelenti.
Bármely ESP képesség megléte pontosan akkor vált át remote viewing-be, távérzékelésbe, amikor elkezdjük azt távoli fizikai helyen lévő emberekről, helyekről, tárgyakról való adatok gyűjtésére alkalmazni - azaz a tér és/vagy az idő egy bizonyos pontjára összpontosítani. Nézzük tehát a cikket. A távérzékelés kifejezést először 1974-ben használta Harold Puthoff és Russell Targ parapszichológus. Mint az ESP gyűjtőfogalom része, a távérzékelés lehetőséget nyújt számunkra a szélesebb és tágasabb valóság megismerésére. A távérzékelés és bármely más ESP készség közötti különbség az, hogy a remote viewing bárki által megtanulható, és nem igényel különleges pszichikai adottságot vagy érzékenységet.
Azok nevezhetők távérzékelőknek, akik kellő gyakorlás után már megbízható eredmények elérésére képesek, függetlenül attól, hogy hol van a céltárgy, helyszín vagy személy.

A megbízható eredmény eléréséhez van néhány olyan lépés, amit nem érdemes kikerülnünk a távérzékelési ülés folyamatában.

A sikeres távérzékelési folyamat alapjai

Íme néhány alapkövetelmény távérzékelők számára:

1. Csukott szemek. A vizuális zavaró tényezők kiküszöbölésére a távérzékelési folyamat csukott szemekkel zajlik.

2. Kiürített elme. Számos gyakorlat létezik arra, hogy kiürítsük elménket. A lényeg az, hogy az elme engedje el a gondolatokhoz fűződő zavaró körülményeket, zajokat, gondolatfoszlányokat, más zavaró tényezőket, amelyek gondolkodásra késztetik agyunkat.

3. Nagyfokú fókuszálás. A távérzékelés tisztázza és élesíti a célpont információit azzal, hogy folyamatosan rajta tartjuk a figyelmünket. Ez lehet egy földrajzi hely, kordináta, egy tárgy, vagy egy személy.

Az érzékelési folyamat

Van egy szabványos folyamat, eljárás a távérzékelés megvalósítására. Van néhány olyan részlete, amelyet már megtapasztaltunk, olyan is, amit még nem.

1. A zajok elhalkulnak. Ezek lehetnek az elménkben lévő „zajok”, vagy valódiak körülöttünk, de amint mentálisan megnyugszunk és lazítunk, a zajok elhalkulnak.

2. A fekete ablak. Sokan az úgynevezett „fekete ablak”-ot használják mentális segítségül a távérzékelési folyamat megkezdéséhez. Egy fekete ablakot [betekintő ablakot] látnak maguk előtt. Ha ezt a technikát használjuk, tartsuk szemünk fókuszát az ablakon, amíg a képinformációk megjelenése elkezdődik.

3. Ne csapjuk be magunkat. A valós távérzékelési eredmények és a fantáziánk által vetített információk között a különbség az, hogy a valós információk általában elmosódott, bár színes, de elsőre nem egyértelmű érzetek, míg az általad ismert dolgok rendszerint nem. Ezeket az utóbbiakat távolítsuk el az ablakból [fekete ablak technikánál], és tartsuk fenn a figyelmünk fókuszát.

4. Ne viszonyítsunk. Ha azonosulni tudunk a megjelenő képpel, akkor az inkább a fantáziánk szülötte, mint valós érzékelési eredmény.

5. Figyeljünk a cél jellemzőire. Ezek olyan részletek, mint szín, hőmérséklet, anyag, vizuális részletek és további érzetek, amelyek úgy tűnnek, hogy kívülről érkeznek hozzád.

6. Beszéljünk. Ha érzékeljük a cél jellemzőit, mondjuk ki őket hangosan.

7. Rajzoljunk. Miután elegendő információt és képet kaptunk a teljes vizuális észleléshez, írjuk le vagy rajzoljuk le benyomásainkat a lehető legrészletesebben. [1], [2] -->

  [1] Példa egy remote viewing ülés írásos dokumentálására. A kép német nyelvű, 6 jegyzetet tartalmaz, az egeret fölé mozgatva láthatóak.
  [2] Példa egy másik remote viewing ülés rajzolt dokumentálására. A kép két jegyzetet tartalmaz, az egeret fölé mozgatva láthatóak.

2011. január 19., szerda

Telepátia és tisztánlátás

Dr. Milan Ryzl: 
Telepátia és tisztánlátás
Alcíme: Tér és idő korlátait átlépő jelenségek [160 oldal]
Telepathie und Hellsehen
Ariston Verlag, 1990

Magyar kiadás: Édesvíz Kiadó, 1993, Budapest
Titkos tanok sorozat

Hogyan lehetséges az, hogy egyes emberek képesek felfogni információkat, amelyek nem hanghullámok, nem fénysugarak, nem más energiák útján jutnak el hozzájuk? A parapszichológia megerősíti, hogy az anyagi világon kívül létezik egy másik, magasabb rendű és különb világ, amelynek megismerését az emberben szunnyadó képesség, az érzékeken kívüli észlelés - azaz az ESP - teszi lehetővé.
Ebben a lebilincselő könyvben a nemzetközi hírű parapszichológus, Ryzl professzor ismerteti a mai ESP-kutatás csodálatos eredményeit és mindazokat az izgalmas következtetéseket, amelyeket a tudomány ezekből levon - egészen a halál utáni élet minden embert megrendítő kérdéséig. Megtudhatjuk, mi valójában az ESP, és miként lehet kifejleszteni. A szerző számos példán keresztül bemutatja a csak trükkön vagy csaláson alapuló látszatjelenségeket is, s nyomatékosan elutasít minden kritikátlan feltevést vagy szenzációhajhászásra irányuló törekvést.
E kötet lehetõséget kínál az olvasónak arra, hogy elfogulatlan véleményt alkothasson az érzékeken kívüli észlelésről. Ezzel egyidejûleg világos képet ad a parapszichológiáról, arról a modern tudományról, amely bepillantást nyújt a magasabb rendű világ törvényszerűségeibe és végre spekulációktól mentes magyarázatot ad arra, mi a telepátia és tisztánlátás.

A könyv valószínűleg újonnan is beszerezhető, az ajánló szerzője az antikvár példányt itt vásárolta.

2011. január 17., hétfő

Összfüggések 2: remote viewing és testen kívüli élmény

Nemrégiben került fel a videómegosztóra egy rövid videó: Frederich ,,Skip" Atwater a Monroe Intézet igazgatója mesél benne arról, hogyan lehet a két dolgot, a távérzékelést és a testen kívüli élményt elválasztani egymástól. A film jelenleg sajnos éppen elérhetetlen ez a film, de néhány összefüggés ezzel kapcsolatban:

Valójában nemcsak a technikák függnek össze, hanem a személyek is, akik részt vettek, vesznek a távérzékelés fejlesztésében. Talán nem mindenki tudja, de Robert Monroe és Ingo Swann jól ismerte egymást, barátok voltak. Monroe haláláig többször együtt sétálgatva elmerülten beszélgettek Monroe tanyáján. A rokonok a két felfelé kúszó füstfelhő után találtak rá az erős dohányosokra... Monroe nevelt lánya, Nancy, aki asztrológiával foglalkozik behatóbban, Joe Mcmoneagle felesége lett, saját kézzel felépített házuk a Monroe intézet közelében található. A legtöbb kiugróan jó távérzékelő aktívan tevékenykedik asztrálutazóként is, és szükség szerint használja a technikát, riportokban jól elmagyarázva az eltéréseket. Az angol nyelvű megfogalmazások legfontosabbika, hogy nem testelhagyásként fogják fel a folyamatot, hanem a teljes tudatuk, öntudatuk egy adott helyre, megjelenési-alkalmazási módba való koncentrálásának, kivetítésének. Ezek és az egyre hatalmasabb esetleírások tömege számos elemeznivaló apróságot tartalmaz még.

2011. január 13., csütörtök

Courtney Brown PhD - Távérzékelés és földönkívüliek

A távérzékelés már a kifejlesztése során sem nélkülözte azt a szélesebb ismeretanyagot, amely egy sokkal teljesebb, összetettebb világképet feltételez, mint az átlagemberé, de az átlag tudományos kutatóét is messze meghaladta. Újító szellemű emberek folyamatosan akadtak, az egyik legaktívabb, tudományos pályán működő remote viewing szakértő Courtney Brown PhD. A matematika-professzorként is igen érdekes témákkal foglalkozó kutató létrehozta a Farsight Intézetet, ahol folyamatosan tárgybeli témákat vizsgál, és az eredményeket publikálja is, azokat videókkal bővítve, magyarázva. Saját fejlesztésű metodikája a Scientific Remote Viewing [SRV].
Brown nagy érdeme, a számos ismereterjesztő előadáson, publikáción túl az, hogy könyveiben tudatosan építi fel a remote viewing felhasználási körének bemutatását. Az egyszerűbb példáktól indulva, olyan bonyolult problémákra is választ keres, mint egy társadalom szerkezetének távérzékeléses vizsgálata, majd logikusan folytatva, a földi, emberi tudásanyag, múlt vizsgálatát boncolgatja.
A földönkívüli létformák, valamint az azonosítatlan repülő tárgyak sokak fantáziáját megmozgatják, nem kevesen saját élményekkel is rendelkeznek, mégis csekély azoknak a száma, akik az ezirányú kutatást tudományos igényességgel, ellenőrizhetőséggel, objektivitásra törekvéssel végzik. Mivel a remote viewing technikához lényegében csak szabadidő, papír ceruza, és a csalás, öncsalás kizárása szükséges, megfelelő felkészültséggel, gyakorlással szinte mindent alaposan kikutathatunk. Erre jó példa a Mars kutatásáról készült, publikált feljegyzések gyűjteménye.

Jelenleg szabadon elérhető a neten a szerző "Cosmic Explorers" című könyvének eredeti szövege.


A Cosmic Explorers első része magának a Scientific Remote Viewingnek a kifejtését adja meg, mintegy 150 oldalon (krimivastagság, vagyis nem A/4-es méretű). A 13. fejezetől kezdődően tér át a földönkívüliekkel kapcsolatos vizsgálatok leírására, valamint az ezekkel kapcsolatos elméleti kérdésekre.


A Kozmikus utazás magyar nyelvű kiadásának bemutatása

Kozmikus utazás
Alcíme: Kommunikáció a Földönkívüliekkel
Kiadta: Gulliver Lap- és Könyvkiadó Kft, Budapest, 1996 [311 oldal]
A könyv fülszövegéből: Jogos-e a félelmünk a földönkívüli kultúrák képviselőitől? Kik a szürkék, és mi módon kommunikálhatunk velük?
Mi történt a Marson élők ősi civilizációjával?
Valóban ufó-katasztrófa történt 1947-ben Roswell város közelében?
Courtney Brown a tudományos távolbalátás módszerével a fenti kérdésekre kutatja a választ, nem is eredménytelenül. Meglepő bizonyítékokat talált földönkívüli kultúrák létezésére, sikerült kapcsolatba lépnie az idegenekkel. Jegyzőkönyveiben két galaktikus civilizáció története elevenedik meg... [tovább a következő linken]
A könyv antikvár példánya előjegyzés után megvásárolható itt.